Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

KK LK PK
Kennel Badamtam's
Pauliina Sjöholm
Siuntio
0407204122
badamtams@gmail.com
PK
Kennel Battabi’s
 
Kari Taavila
Inkoo
Battabiskennel@gmail.com
PK
Kennel Cadium
Tia Lenkkeri
Salo
0407234164
tia.lenkkeri@gmail.com
Kennel Daxwall's
Elina Muuri
Pyhtää
040-7301354
kenneldaxwalls@gmail.com
PK
Kennel Entice
Katriina Toikka
Karkkila
040595821
kennelentice@gmail.com
Kennel Huppaluuran
 
Sinikka Toppila
EURA
0405030982
sinikkatoppila@gmail.com
LK PK
Kennel Jarlein
 
Leila Aho
Raahe
045-6172958
scarlett0leila@gmail.com
PK
Kennel Jessfein's
 
Eini Elo
Parola
0442119767
eini.elo1@gmail.com
PK
Kennel Käpälämäki
Tuija Lindholm
Helsinki
050 523 1357
kennel.kapalamaki@gmail.com
PK
Kennel Katelinan
 
Kati Hänninen
Pieksämäki
+358407340640
katelina007@gmail.com
PK
Kennel Kolokoiran
 
Lasse Majander
Alastaro
0405035629
lasse.majander@saunalahti.fi
PK
Kennel Kotikoiran
 
Saila Löppönen
Joutseno
0407418463
sailah.lopponen@gmail.com
Vesa Löppönen
Joutseno
040573306
Vesat.lopponen@gmail.com
Kennel Maringmic
Mikaela Winberg
Söderkulla
0451082663
mecki.winberg@gmail.com
PK
Kennel Salamantelin
Katja Miettunen
Tornio
0407063438
miettunen.katja@gmail.com
Kennel Simply Tan
 
Marita Nurmi
Kantele
+358 40 7390372
simply.tan@elisanet.fi
KK PK
Kennel Snuffilan
 
Harri Alakruuvi
Merikarvia
040-3585037
Kennel Täpinätassun
 
Terhi Jaakkola
Sastamala
040 700 79 27
terhi79jaakkola@gmail.com
Kennel Taxmania
 
Maarit Makkonen-Mönkkönen
Ylämylly (Liperi)
050-5067514
maarit.makkonen@taxmania.fi
PK
Kennel Tuhkatuulen
 
Sirpa Pekkala
Kemi
0465947132
sirpakristiinapekkala@gmail.com
LK PK KK
Kennel Wood-Nymph
Kari Pylvänäinen
Lammi
0415473505
pylvanainen.kari@gmail.com
PK
Kennel Xena's
 
Päivi Leppänen
Lappeenranta
0505466110
paivi.leppanen@pp5.inet.fi
PK
Kennel Zenetta's
Kati Rajamäki
Ikaalinen
0400-251443
kennelzenettas@gmail.com

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.