Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

LK
Kennel Aavanmeren
 
Anu Koivukoski
Kokkola
kp-anu.koivukoski@anvianet.fi
LK
Kennel Ajankääntäjän
 
Tia Kurttila
Nummela
ajankaantajankennel@gmail.com
LK
Kennel Ajattoman
 
Krista Heinonen
Laitila
040-7758823
heinonen.kr@gmail.com
KK LK PK
Kennel Badamtam's
Pauliina Sjöholm
Siuntio
0407204122
badamtams@gmail.com
Kennel Boidis
 
Seija Kiverä
Espoo
0405151004
seija.kivera@pp.inet.fi
LK
Kennel Centtimetrin
Outi Leskinen
Ylöjärvi
centtimetrin@gmail.com
Eeva Leskinen
Helsinki

LK
Kennel Cocnac
 
Maritta Saarimäki
Lempäälä
040-5137227
maritta.saarimaki@aamulehti.fi
Kennel Hakiavan
Hanna Nyström
Heituinlahti
0405611519
hanna.nystrom35@gmail.com
Eeva-Maija Kurkela
Ruotsinpyhtää
0408339880
eeva-maija.kurkela@pp.inet.fi
LK
Kennel Hännänhuipun
 
Hanna Taka-Sihvola
Nummi
0505648664
hanna.takasihvola@gmail.com
LK
Kennel Hunter's Helper
Tuomas Nuutinen
Kouvola
kennelhuntershelper@gmail.com
Kennel Hypnokonnan
Sini Pylvänäinen
Myrskylä
0451071005
kennelhypnokonnan@gmail.com
LK PK
Kennel Jarlein
 
Leila Aho
Raahe
045-6172958
scarlett0leila@gmail.com
LK
Kennel Jokahaun
 
Jouko Pakkala
Ilmajoki
040 7222124
j.pakkala@luukku.com
Inkeri Pakkala
Ilmajoki

LK
Kennel Keski-Maan
Inari Kuisma
Pietarsaari
040-7662960
inari.kuisma@multi.fi
Kimmo Kuisma
Pietarsaari
050-3210193
kimmo.kuisma@fimnet.fi
LK
Kennel Loppasuun
 
Orvokki Torssonen
Hollola
+358400494668
orvokki73torssonen@gmail.com
LK
Kennel Lumohelmen
 
Susanna Kuusisto
Siikainen
0503741742
LK
Kennel Luolarassin
Maarit Kautto
Äänekoski
0405146867
luolarassin@gmail.com
LK KK
Kennel Mehtävahdin
 
Reelika Kotonen
Karstula
0417048189
reelika.kotonen@outlook.com
LK
Kennel Nasevan
 
Mari Panttila
Kauhajoki
0405455834
maripanttila@gmail.com
Ville Panttila
Kurikka
0407071202
Kennel Oikukas
Jutta Salmi
Nousiainen
kenneloikukas@gmail.com
LK
Kennel Oktakon
 
Auli Konttori
Aura
0407634064
auli.konttori@gmail.com
LK
Kennel Primatax
Mira Hinkkanen
Kouvola
050 551 2365
kennelprimatax@gmail.com
LK
Kennel Rasinkolkan
 
Heikki Riikonen
SIMPELE
+358505977778
riikonen.heikki2@gmail.com
LK
Kennel Sanette's
Sanna Ryynänen
Porvoo
0415455199
sannamaaria79@gmail.com
Kennel Saturannan
Satu Eloranta
Mäntsälä
0415472433
saturannan@gmail.com
LK
Kennel Spectrolite's
 
Minna Rasinpää
Seinäjoki (Nurmo)
050 5281 866
minna.rasinpaa@netikka.fi
Veli-Pekka Rasinpää
Seinäjoki (Nurmo)
0400 565 033
LK
Kennel Tapiontassu
 
Petri Kuusisto
Siikainen
0504409499
LK
Kennel Tassulähteen
 
Paula Liukko
Kangasala
0451250113
puinos@gmail.com
LK
Kennel Taxgemena
Anu Hämäläinen
Nurmijärvi
0400-611706
anu.hamis@icloud.com
Kennel Taxstorm
Marjukka Toivonen
Nurmijärvi
040-701 8269
marjukka.toivonen@hotmail.com
Kennel Vänkärin
 
Marjut Kangas
Nurmo
040-7016338
marjut.kangas@gmail.com
Eija Vuorensyrjä
Lapua
050-5212169
eija.vuorensyrja@hotmail.com
LK
Kennel Vulpes
Camilla Tuovinen
Parkano
0407550287
camillatuovinen@gmail.com
Tiia Tuovinen
Ilmajoki
0401546776
tiiatuovinen8@gmail.com
LK PK KK
Kennel Wood-Nymph
Kari Pylvänäinen
Lammi
0415473505
pylvanainen.kari@gmail.com
LK
Kennel Zaron
 
Jaana Pitkänen
Haapakoski
040505861
jaana.pitk@hotmail.com

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.