Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

KK LK PK
Kennel Badamtam's
Pauliina Sjöholm
Siuntio
0407204122
badamtams@gmail.com
Kennel Choiran
Tuovi Henttu-Torckell
Sipoo
050 3270039
Tuovi.henttu@gmail.com
Leena Vatanen
Vantaa
050 5277282
Leena.choiran@gmail.com
Kennel CurlyCo
Sari Vottonen
Vihti
0407190996
sari@curlyco.net
KK
Kennel Daiquirin
Marjo Männistö-Honkamäki
Alvettula
0405438158
marjomannisto@gmail.com
KK
Kennel Dalwood
Annika Lehtonen
Nurmijärvi
050 523 5856
dalwood@nic.fi
Kennel Golden Wanderer's
 
Anne Karkia
Hausjärvi
0445001897
anne.karkia@yahoo.com
KK
Kennel GottaGo
Johanna Mustajärvi
Sastamala
0451213443
mustajossu@gmail.com
KK
Kennel Happiness White
Katri Tammela
Pori
0456335295
katri.tammela@gmail.com
KK
Kennel Hullanvuoren
 
Sanna Kekkonen
Hirvensalmi
0403218694
hullanvuorenkennel@gmail.com
Kennel Hypnokonnan
Sini Pylvänäinen
Myrskylä
0451071005
kennelhypnokonnan@gmail.com
Kennel Ilometsän
Satu ja Harri Siven
Sippola
0407422846
satu.siven@gmail.com
KK
Kennel Isagrove's
 
Riikka Maaret Simola
Tampere
0400-875674
riikkamaaret@gmail.com
KK
Kennel Joenpenkan
Junttila Marja
Liminka
050 3696157
marja.junttila@gmail.com
KK
Kennel Jokitien
Terhi Tuomela
Siikalatva
041 4338144
terhi.tuomela@outlook.com
Jarmo Tuomela
Siikalatva
040 7386859
jolokkana@outlook.com
KK
Kennel Kesyttömän
 
Liisa Laukkanen
Toivala (Kuopio)
040-7065307
sirpa.liisa.laukkanen@dnainternet.net
KK
Kennel Ketsupin
 
Anni Sirén
Karkkila
0400938326
anni.siren@kolumbus.fi
KK
Kennel Kondaira
Tia Nurmilaukas
Kouvola
0452312691
kennelkondaira@gmail.com
KK
Kennel Korpiklaanin
Reima Halonen
Ypäjä
045 1273167
reima.halonen@gmail.com
Eija Halonen
Ypäjä
045 1052055
halonen.eija@gmail.com
Kennel Korpinotkon
 
Katja Tiitinen
Konnuslahti
0407643224
katjatiitinen70@gmail.com
KK
Kennel Kuusitie
 
Marja Kaistamo
Sastamala
040 5082982
marja.kaistamo@elisanet.fi
Kennel Limespirit
Eeva Tuomisto
Lahti
0504964992
eeva.tuomisto@hotmail.com
Kennel Marbipets
Marina Lesch
Inkoo
0407427782
marbipets@gmail.com
LK KK
Kennel Mehtävahdin
 
Reelika Kotonen
Karstula
0417048189
reelika.kotonen@outlook.com
Kennel Mekwit's
Marja Nieminen
Vartiala
044-5245222
marjanieminen959@gmail.com
KK
Kennel Mikromanian
 
Karoliina Viitamäki
Lahti
mikromanian@gmail.com
Kennel Mouldhill's
 
Lotta Vuorinen
Inkeroinen (Kouvola)
0503270371
lotta@mouldhills.com
Kennel Oikukas
Jutta Salmi
Nousiainen
kenneloikukas@gmail.com
Kennel Pajanotkon
 
Sirpa Lindsberg
Tervo
050 575 0795
sirpa.lindsberg@gmail.com
KK
Kennel Pihapoliisin
 
Sofia Paasonen
Anjala
040-5110449
sofia.paasonen@gmail.com
Kennel Rantakaupin
Kirsi Saarnio
Kalanti (Uusikaupunki)
0453235180
kennelrantakaupin@gmail.com
KK
Kennel Ristilän
Johanna Eloranta
Kankaanpää
0503385528
johanna.eloranta@elisanet.fi
KK
Kennel Rivakka
Ulla Kamila
Preitilä /Paimio
0415066985
kennelrivakka@gmail.com
KK
Kennel Royal Pepper's
 
Sari Hirvonen
Tervakoski
046-8107480
royalpeppers@gmail.ocm
KK PK
Kennel Snuffilan
 
Harri Alakruuvi
Merikarvia
040-3585037
KK
Kennel Tappijalan
 
Nina Lehtolammi
Nokia
040-5311340
nina.lehtolammi@gmail.com
KK
Kennel Tassukorven
Marianne Timonen
Rajamäki
045-1100383
Jukka Kumpulainen
Rajamäki
050-5742877
j.a.kumpulainen@gmail.com
Kennel Taxette's
 
Else Sjöblad
Loviisa
003580400462272
esjoblad@gmail.com
Kennel Tiamauran
 
Karoliina Lund
Lammi
040-7174014
tiamauran@gmail.com
KK
Kennel Tiistin
 
Ari Mikkola
Petäjävesi
050-5428984
tiistin.kenneli@gmail.com
KK
Kennel Tikotassun
 
Mira kohtamäki
Pojanluoma
0443490897
mira.kohtamaki95@gmail.com
KK
Kennel Tilken
Elina Lahtinen
Nastola
040 5088970
elina.lahtinen@gmail.com
KK
Kennel Wihinokan
Ulla Kuukka
Lappeenranta
040 5616817
u.kuukka@gmail.com
Kennel Wire Assortment
 
Johanna Tillonen
Kuivanto
0400-916 949
wireassortment@gmail.com
LK PK KK
Kennel Wood-Nymph
Kari Pylvänäinen
Lammi
0415473505
pylvanainen.kari@gmail.com
KK
Kennel Zehard
 
Eja Jägerroos
Kuopio
0440276046
eja.jagerroos@gmail.com

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.