Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

Kennel Aamuyön
Timo Mäkelä
Aura
044 579 2797
timomakela@msn.com
Kennel Boidis
 
Seija Kiverä
Espoo
0405151004
seija.kivera@pp.inet.fi
LKK
Kennel Casabetulla
 
Minna Arho
Turku
0415299939
arhonen@gmail.com
LKK
Kennel Catastrofe's
 
Stina Selen
Orimattila
0505437007
stina.selen@hotmail.com
Kennel Divine Dane's
 
Sari Vainionpää
Hyllykallio
0400-931706
divine.danes@netikka.fi
Kennel Golden Wanderer's
 
Anne Karkia
Hausjärvi
0445001897
anne.karkia@yahoo.com
Kennel Hakiavan
Hanna Nyström
Heituinlahti
0405611519
hanna.nystrom35@gmail.com
Eeva-Maija Kurkela
Ruotsinpyhtää
0408339880
eeva-maija.kurkela@pp.inet.fi
Kennel Hiljaisen Sillan
Minna Hirvonen
Joensuu
050-5957437
hiljaisensillan@gmail.com
LKK
Kennel Kauriinan
 
Riina Koponen
Joensuu
0503410889
riina.kaukonen88@gmail.com
Kennel Korpinotkon
 
Katja Tiitinen
Konnuslahti
0407643224
katjatiitinen70@gmail.com
Kennel Limespirit
Eeva Tuomisto
Lahti
0504964992
eeva.tuomisto@hotmail.com
Kennel Little Monkeys
 
Riikka Taipale
Urjala
riikka.3@hotmail.com
Kennel Nakkikansan
 
Pirjo Saarinen
turku
0505626317
saarinenpiie@gmail.com
Kennel Noux Prestige
Tiina Prest
Espoo
0406814004
Tiina.prest@gmail.com
Kennel Piccuboss
Fanni Nissinen
Siilinjärvi
fanni.nissi@hotmail.com
Kennel Pötkylän
 
Teijo Savela
Keuruu
045-1330302
teijo.s@suomi24.fi
Kennel Protaxin
Marita Gagneur
Ikkala
0408332125
marita.gagneur@kolumbus.fi
Kennel Pusupelle
 
Tarja Sivonen
ESPOO
0407646934
tarja.sivonen@gmail.com
Kennel Saturannan
Satu Eloranta
Mäntsälä
0415472433
saturannan@gmail.com
Kennel Tähtitaivaan
 
Nina Viljanen
Pukkila
0400277368
viljanen_nina@msn.com
Kennel Taxstorm
Marjukka Toivonen
Nurmijärvi
040-701 8269
marjukka.toivonen@hotmail.com
Kennel Teckelstaff
 
Sanna Lohman (ent. Tikkanen)
Espoo
+358 40 563 5580
lohman.sanna@gmail.com
Kennel Vänkärin
 
Marjut Kangas
Nurmo
040-7016338
marjut.kangas@gmail.com
Eija Vuorensyrjä
Lapua
050-5212169
eija.vuorensyrja@hotmail.com
Kennel VEM's
Virve Maukkonen
Pernaja
info@vemskennel.fi
LKK
Kennel Von der Nutzen
Petranella Varis
Siuntio
+358505869464
petranella.varis@gmail.com

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.