Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

Kennel Aamuyön
Timo Mäkelä
Aura
044 579 2797
timomakela@msn.com
Kennel Choiran
Tuovi Henttu-Torckell
Sipoo
050 3270039
Tuovi.henttu@gmail.com
Leena Vatanen
Vantaa
050 5277282
Leena.choiran@gmail.com
Kennel Golden Wanderer's
 
Anne Karkia
Hausjärvi
0445001897
anne.karkia@yahoo.com
Kennel Hiljaisen Sillan
Minna Hirvonen
Joensuu
050-5957437
hiljaisensillan@gmail.com
Kennel Ilometsän
Satu ja Harri Siven
Sippola
0407422846
satu.siven@gmail.com
Kennel Jojoba
 
Kaisa Braxén
Forssa
040-5771840
aksalminen@netti.fi
Kennel Korpinotkon
 
Katja Tiitinen
Konnuslahti
0407643224
katjatiitinen70@gmail.com
Kennel Marbipets
Marina Lesch
Inkoo
0407427782
marbipets@gmail.com
Kennel Marnoses
 
Marja Kulhelm
Parainen
044-5212416
marjachristinakulhelm@gmail.com
Kennel Mekwit's
Marja Nieminen
Vartiala
044-5245222
marjanieminen959@gmail.com
Kennel Pajanotkon
 
Sirpa Lindsberg
Tervo
050 575 0795
sirpa.lindsberg@gmail.com
Kennel Pelizar
 
Petra Hynninen-Koponen
Lappeenranta
050 5149175
pelizarkennel@gmail.com
Kennel Protaxin
Marita Gagneur
Ikkala
0408332125
marita.gagneur@kolumbus.fi
Kennel Rallytax
Emilia Saarinen
Akaa
rallytaxkennel@gmail.com
Kennel Tähtitaivaan
 
Nina Viljanen
Pukkila
0400277368
viljanen_nina@msn.com
Kennel Taxette's
 
Else Sjöblad
Loviisa
003580400462272
esjoblad@gmail.com
Kennel Tiamauran
 
Karoliina Lund
Lammi
040-7174014
tiamauran@gmail.com
Kennel Valkoniityn
 
Sari Kyrkkö
Laitila
0451706656
sari.kyrkko@gmail.com
Kennel VEM's
Virve Maukkonen
Pernaja
info@vemskennel.fi
Kennel Wire Assortment
 
Johanna Tillonen
Kuivanto
0400-916 949
wireassortment@gmail.com

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.