Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

Kennel Aamuyön
Timo Mäkelä
Aura
044 579 2797
timomakela@msn.com
Kennel Choiran
Tuovi Henttu-Torckell
Sipoo
050 3270039
Tuovi.henttu@gmail.com
Leena Vatanen
Vantaa
050 5277282
Leena.choiran@gmail.com
Kennel CurlyCo
Sari Vottonen
Vihti
0407190996
sari@curlyco.net
KKK
Kennel Gozzytix
Tiina Vuorio
Hämeenlinna
050 301 1312
tiina.e.vuorio@gmail.com
Kennel Ilometsän
Satu ja Harri Siven
Sippola
0407422846
satu.siven@gmail.com
KKK
Kennel Jackxellent
Jouni Heikkinen
Ypäjä
jouni.heikkinen@jackxellent.com
Kennel Jojoba
 
Kaisa Braxén
Forssa
040-5771840
aksalminen@netti.fi
KKK
Kennel Lowleg
 
Marika Salo
Akaa
040-7070606
huldanhuusholli@gmail.com
Kennel Marbipets
Marina Lesch
Inkoo
0407427782
marbipets@gmail.com
Kennel Maringmic
Mikaela Winberg
Söderkulla
0451082663
mecki.winberg@gmail.com
Kennel Mekwit's
Marja Nieminen
Vartiala
044-5245222
marjanieminen959@gmail.com
Kennel Mouldhill's
 
Lotta Vuorinen
Inkeroinen (Kouvola)
0503270371
lotta@mouldhills.com
Kennel Oikukas
Jutta Salmi
Nousiainen
kenneloikukas@gmail.com
Kennel Pajanotkon
 
Sirpa Lindsberg
Tervo
050 575 0795
sirpa.lindsberg@gmail.com
Kennel Pelizar
 
Petra Hynninen-Koponen
Lappeenranta
050 5149175
pelizarkennel@gmail.com
Kennel Protaxin
Marita Gagneur
Ikkala
0408332125
marita.gagneur@kolumbus.fi
Kennel Pusupelle
 
Tarja Sivonen
ESPOO
0407646934
tarja.sivonen@gmail.com
Kennel Rallytax
Emilia Saarinen
Akaa
rallytaxkennel@gmail.com
Kennel Rantakaupin
Kirsi Saarnio
Kalanti (Uusikaupunki)
0453235180
kennelrantakaupin@gmail.com
Kennel Tähtitaivaan
 
Nina Viljanen
Pukkila
0400277368
viljanen_nina@msn.com
KKK
Kennel Talkkarin
 
Suvi & Mikko Talonpoika
Elimäki
0400-192735
mikko.talonpoika58@gmail.com
Kennel Taxette's
 
Else Sjöblad
Loviisa
003580400462272
esjoblad@gmail.com
Kennel Valkoniityn
 
Sari Kyrkkö
Laitila
0451706656
sari.kyrkko@gmail.com
Kennel VEM's
Virve Maukkonen
Pernaja
info@vemskennel.fi
Kennel Wire Assortment
 
Johanna Tillonen
Kuivanto
0400-916 949
wireassortment@gmail.com

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.