Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

Kennel Aamuyön
Timo Mäkelä
Aura
044 579 2797
timomakela@msn.com
LK
Kennel Aavanmeren
 
Anu Koivukoski
Kokkola
kp-anu.koivukoski@anvianet.fi
Kennel Aavistuksen
Päivi Soisalo
Tenhola
0503599585
kennel.aavistuksen@gmail.com
Jani Soisalo
Tenhola

Maisu Savander
Tenhola

LK
Kennel Ajankääntäjän
 
Tia Kurttila
Nummela
ajankaantajankennel@gmail.com
LK
Kennel Ajattoman
 
Krista Heinonen
Laitila
040-7758823
heinonen.kr@gmail.com
KK LK PK
Kennel Badamtam's
Pauliina Sjöholm
Siuntio
0407204122
badamtams@gmail.com
PK
Kennel Battabi’s
 
Kari Taavila
Inkoo
Battabiskennel@gmail.com
Kennel Boidis
 
Seija Kiverä
Espoo
0405151004
seija.kivera@pp.inet.fi
PK
Kennel Cadium
Tia Lenkkeri
Salo
0407234164
tia.lenkkeri@gmail.com
LKK
Kennel Casabetulla
 
Minna Arho
Turku
0415299939
arhonen@gmail.com
LKK
Kennel Catastrofe's
 
Stina Selen
Orimattila
0505437007
stina.selen@hotmail.com
LK
Kennel Centtimetrin
Outi Leskinen
Ylöjärvi
centtimetrin@gmail.com
Eeva Leskinen
Helsinki

Kennel Choiran
Tuovi Henttu-Torckell
Sipoo
050 3270039
Tuovi.henttu@gmail.com
Leena Vatanen
Vantaa
050 5277282
Leena.choiran@gmail.com
LK
Kennel Cocnac
 
Maritta Saarimäki
Lempäälä
040-5137227
maritta.saarimaki@aamulehti.fi
Kennel CurlyCo
Sari Vottonen
Vihti
0407190996
sari@curlyco.net
Kennel Dachswagen
 
Elina Vaittinen
Hollola

KK
Kennel Daiquirin
Marjo Männistö-Honkamäki
Alvettula
0405438158
marjomannisto@gmail.com
KK
Kennel Dalwood
Annika Lehtonen
Nurmijärvi
050 523 5856
dalwood@nic.fi
Kennel Daxwall's
Elina Muuri
Pyhtää
040-7301354
kenneldaxwalls@gmail.com
Kennel Divine Dane's
 
Sari Vainionpää
Hyllykallio
0400-931706
divine.danes@netikka.fi
PK
Kennel Entice
Katriina Toikka
Karkkila
040595821
kennelentice@gmail.com
Kennel Gewurtztraminer
Aila Pekkarinen
Nokia
040-5589728
aila@aila.fi
Kennel Golden Wanderer's
 
Anne Karkia
Hausjärvi
0445001897
anne.karkia@yahoo.com
KK
Kennel GottaGo
Johanna Mustajärvi
Sastamala
0451213443
mustajossu@gmail.com
KKK
Kennel Gozzytix
Tiina Vuorio
Hämeenlinna
050 301 1312
tiina.e.vuorio@gmail.com
Kennel Hakiavan
Hanna Nyström
Heituinlahti
0405611519
hanna.nystrom35@gmail.com
Eeva-Maija Kurkela
Ruotsinpyhtää
0408339880
eeva-maija.kurkela@pp.inet.fi
LK
Kennel Hännänhuipun
 
Hanna Taka-Sihvola
Nummi
0505648664
hanna.takasihvola@gmail.com
KK
Kennel Happiness White
Katri Tammela
Pori
0456335295
katri.tammela@gmail.com
Kennel Hiljaisen Sillan
Minna Hirvonen
Joensuu
050-5957437
hiljaisensillan@gmail.com
KK
Kennel Hullanvuoren
 
Sanna Kekkonen
Hirvensalmi
0403218694
hullanvuorenkennel@gmail.com
LK
Kennel Hunter's Helper
Tuomas Nuutinen
Kouvola
kennelhuntershelper@gmail.com
Kennel Huppaluuran
 
Sinikka Toppila
EURA
0405030982
sinikkatoppila@gmail.com
Kennel Hypnokonnan
Sini Pylvänäinen
Myrskylä
0451071005
kennelhypnokonnan@gmail.com
Kennel Ilometsän
Satu ja Harri Siven
Sippola
0407422846
satu.siven@gmail.com
KK
Kennel Isagrove's
 
Riikka Maaret Simola
Tampere
0400-875674
riikkamaaret@gmail.com
KKK
Kennel Jackxellent
Jouni Heikkinen
Ypäjä
jouni.heikkinen@jackxellent.com
LK PK
Kennel Jarlein
 
Leila Aho
Raahe
045-6172958
scarlett0leila@gmail.com
PK
Kennel Jessfein's
 
Eini Elo
Parola
0442119767
eini.elo1@gmail.com
KK
Kennel Joenpenkan
Junttila Marja
Liminka
050 3696157
marja.junttila@gmail.com
Kennel Jojoba
 
Kaisa Braxén
Forssa
040-5771840
aksalminen@netti.fi
LK
Kennel Jokahaun
 
Jouko Pakkala
Ilmajoki
040 7222124
j.pakkala@luukku.com
Inkeri Pakkala
Ilmajoki

KK
Kennel Jokitien
Terhi Tuomela
Siikalatva
041 4338144
terhi.tuomela@outlook.com
Jarmo Tuomela
Siikalatva
040 7386859
jolokkana@outlook.com
PK
Kennel Käpälämäki
Tuija Lindholm
Helsinki
050 523 1357
kennel.kapalamaki@gmail.com
PK
Kennel Katelinan
 
Kati Hänninen
Pieksämäki
+358407340640
katelina007@gmail.com
LKK
Kennel Kauriinan
 
Riina Koponen
Joensuu
0503410889
riina.kaukonen88@gmail.com
LK
Kennel Keski-Maan
Inari Kuisma
Pietarsaari
040-7662960
inari.kuisma@multi.fi
Kimmo Kuisma
Pietarsaari
050-3210193
kimmo.kuisma@fimnet.fi
KK
Kennel Kesyttömän
 
Liisa Laukkanen
Toivala (Kuopio)
040-7065307
sirpa.liisa.laukkanen@dnainternet.net
KK
Kennel Ketsupin
 
Anni Sirén
Karkkila
0400938326
anni.siren@kolumbus.fi
Kennel Kettupaimenen
 
Tiina Räihälä
Pyhäjärvi/Pyhäsalmi
0405942386
kettupaimenen@hotmail.com
PK
Kennel Kolokoiran
 
Lasse Majander
Alastaro
0405035629
lasse.majander@saunalahti.fi

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.