Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

Kennel Aamuyön
Timo Mäkelä
Aura
044 579 2797
timomakela@msn.com
Kennel Aavistuksen
Päivi Soisalo
Tenhola
0503599585
kennel.aavistuksen@gmail.com
Jani Soisalo
Tenhola

Maisu Savander
Tenhola

Kennel Dachswagen
 
Elina Vaittinen
Hollola

Kennel Daxwall's
Elina Muuri
Pyhtää
040-7301354
kenneldaxwalls@gmail.com
Kennel Gewurtztraminer
Aila Pekkarinen
Nokia
040-5589728
aila@aila.fi
Kennel Huppaluuran
 
Sinikka Toppila
EURA
0405030982
sinikkatoppila@gmail.com
Kennel Kettupaimenen
 
Tiina Räihälä
Pyhäjärvi/Pyhäsalmi
0405942386
kettupaimenen@hotmail.com
Kennel Luchshügel
 
Marja Syrjänen
Nokia
0400-634103
syrjanen.marja@kolumbus.fi
Kennel Nakkikansan
 
Pirjo Saarinen
turku
0505626317
saarinenpiie@gmail.com
Kennel Nelltax
Teija Hohtari
Tornio
040-5547496
Nelltax@outlook.com
Kennel Onnellinen
 
Hanna Kiuru
Helsinki
0505176345
onnellinenkennel@gmail.com
Kennel Original
Pauliina Artiola
Riihimäki
0456569123
pauliina.artiola@gmail.com
Kennel Pikkuvilhin
Auvinen-Kakko Aira
Kuusankoski
0405308831
aira.auvinen-kakko@pp.inet.fi
Kennel Quincas Ois
Anu Snellman
Nastola
040-5448559
anu.m.snellman@gmail.com
Susanna Smahl
Lahti
045-863 0030
susanna.smahl@outlook.com
Kennel Rectus
 
Niina Taskinen
Helsinki
050-5849434
n.taskinen@gmail.com
Kennel Rodels
 
Perttu Ståhlberg
Helsinki
0505748788
rodels55@hotmail.com
Kennel Simply Tan
 
Marita Nurmi
Kantele
+358 40 7390372
simply.tan@elisanet.fi
Kennel Snowpaw
Tuija Heikkilä
Masku
0407273837
snowpawkennel@gmail.com
Kennel Sweetie-pie
 
Marja-Liisa Kotiranta
Sastamala
0505620867
marjukkat@gmail.com
Kennel Täpinätassun
 
Terhi Jaakkola
Sastamala
040 700 79 27
terhi79jaakkola@gmail.com
Kennel Tralalaa
 
Karoliina Ihalainen
Joensuu
hkaroliina@gmail.com
Kennel Zerekin
Kaisa Peltonen
Hyvinkää
0405922693
kaisa@zerekin.net

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.