Mäyräkoirien kasvattajia

Suomen Mäyräkoiraliitto ylläpitää listaa mäyräkoirien kasvattajista. Suomen Mäyräkoiraliiton jäsenet, jotka harjoittavat mäyräkoirien kasvatusta voivat ilmoittaa omat yhteystietonsa sähköpostitse osoitteeseen kasvattajalista@mayrakoiraliitto.fi tai sähköisellä lomakkeella Mäyräkoiraliiton kotisivujen kautta.

Kennel Aamuyön
Timo Mäkelä
Aura
044 579 2797
timomakela@msn.com
Kennel Divine Dane's
 
Sari Vainionpää
Hyllykallio
0400-931706
divine.danes@netikka.fi
Kennel Korpinotkon
 
Katja Tiitinen
Konnuslahti
0407643224
katjatiitinen70@gmail.com
Kennel Limespirit
Eeva Tuomisto
Lahti
0504964992
eeva.tuomisto@hotmail.com
Kennel Luchshügel
 
Marja Syrjänen
Nokia
0400-634103
syrjanen.marja@kolumbus.fi
Kennel Nakkikansan
 
Pirjo Saarinen
turku
0505626317
saarinenpiie@gmail.com
Kennel Noux Prestige
Tiina Prest
Espoo
0406814004
Tiina.prest@gmail.com
Kennel Piccuboss
Fanni Nissinen
Siilinjärvi
fanni.nissi@hotmail.com
Kennel Saturannan
Satu Eloranta
Mäntsälä
0415472433
saturannan@gmail.com
Kennel Tähtitaivaan
 
Nina Viljanen
Pukkila
0400277368
viljanen_nina@msn.com
Kennel Taxstorm
Marjukka Toivonen
Nurmijärvi
040-701 8269
marjukka.toivonen@hotmail.com
Kennel Teckelstaff
 
Sanna Lohman (ent. Tikkanen)
Espoo
+358 40 563 5580
lohman.sanna@gmail.com
Kennel Vänkärin
 
Marjut Kangas
Nurmo
040-7016338
marjut.kangas@gmail.com
Eija Vuorensyrjä
Lapua
050-5212169
eija.vuorensyrja@hotmail.com
Kennel VEM's
Virve Maukkonen
Pernaja
info@vemskennel.fi
Kennel Wimwam's
Kirsi Hynynen
Helsinki
040-5690600
wimwams@kolumbus.fi

Kasvattajalistalta löytyvät vain niiden kasvattajien yhteistiedot jotka kasvattaja on ilmoittaneet omat yhteystietonsa listalle. Sivuilta välttämättä löydy kaikkien kasvattajien yhteystietoja. SML - FTK ei vastaa tietojen oikeellisuudesta.