BALT VMVA LV VMVA LVVV-12 LT VMVA EE VMVA BALT MVA LT MVA LV MVA SE MVA C.I.B EE MVA FIN JVA SE JVA FIN MVA

AAVISTUKSEN UROTEKO

Rek.nro FIN18086/03
Syntymäaika 03.03.2003
Rotu Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira (148.32 LZ)
Sukupuoli uros
Väri punainen
Rekisteröintipäivä 07.04.2003
Rekisteröintitapa Pentuerekisteröinti

Isä

FIN32598/99
Syntymäaika 18.05.1999
Rotu 148.32
Väri punainen

Emä

FIN14732/99
Syntymäaika 27.01.1999
Rotu 148.32
Väri punainen

Terveystulokset (13)

Aika Koodi Tutkimustulos
19.05.2015 J2 Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
10.10.2012 COR Sydämen kuuntelutulos, ei sivuääniä
10.10.2012 J2 Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
19.01.2012 S210 Polvilumpioluksaatio 0/0
16.11.2010 J2 Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
30.09.2008 J2 Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
19.02.2007 J2 Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
14.03.2005 LTV Välimuotoinen lanne-ristinikama, ei lausuntoa
14.03.2005 SP Selän spondyloosi, ei lausuntoa
14.03.2005 VA Nikamien epämuotoisuus, ei lausuntoa
14.03.2005 IDD Kalkkeutuneet välilevyt, aste 1, lievä
10.03.2005 S210 Polvilumpioluksaatio 0/0
18.02.2005 J2 Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia

Näyttelytulokset (41)

Aika Paikka Laatu/kilpailu Muut tulokset
13.09.2015 Muurame VET-ERI 1 VET-VSP
13.06.2015 Iitti VET-EH 2
30.05.2015 Iitti VET-ERI 2
15.12.2013 Helsinki VET-EH 4
26.10.2013 Hyvinkää VET-ERI 2
01.09.2013 Suonenjoki VET-ERI 1 PU3 VET-VSP
07.07.2013 Karjaa VET-ERI 1 PU2 VET-VSP
15.06.2013 Pöytyä VET-ERI 1 VET-VSP
25.05.2013 Iitti VET-ERI 1 PU3 VET-VSP
11.05.2013 Hamina VET-ERI 1 VET-ROP
27.04.2013 Lahti VET-ERI 1 VET-ROP
08.04.2012 Lappeenranta VET-ERI 1 VET-ROP
23.07.2011 Helsinki VET-ERI 1 VET-ROP
09.07.2011 Hyvinkää VET-ERI 1 PU3 VET-VSP
22.04.2011 Lahti VET-ERI 1 PU4 VET-ROP
23.10.2010 Seinäjoki VAL-ERI 2
31.07.2010 Ristiina VAL-ERI 1 PU1 ROP
13.12.2009 Helsinki VAL-ERI 3
13.12.2008 Helsinki VAL-EH 4
22.11.2008 Jyväskylä VAL-EH 3
08.12.2007 Helsinki VAL-ERI
27.10.2007 Lahti VAL-ERI 2 PU4
16.06.2007 Kotka VAL-ERI 1
24.03.2007 Tampere VAL-ERI 1 PU1 VSP CACIB
18.11.2006 Jyväskylä VAL-ERI 1 PU1 VSP CACIB
20.08.2006 Heinola KÄY-ERI 1 PU1 ROP SERT
19.08.2006 Kouvola KÄY-ERI 1 PU3
22.04.2006 Lahti AVO-EH 4
18.03.2006 Tampere AVO-EH
18.12.2005 Helsinki AVO-EH 2
17.12.2005 Helsinki AVO-ERI 2
16.10.2005 Helsinki AVO-EH
10.09.2005 Kotka AVO-H
11.06.2005 Pieksämäki AVO-ERI 1 PU1 ROP SERT
21.05.2005 Laitila AVO-EH 1
06.02.2005 Keuruu NUO-ERI 1 PU1 VSP SERT
04.12.2004 Helsinki NUO-ERI 1 PU4 VARASERT
20.11.2004 Jyväskylä NUO-ERI 2
01.08.2004 Pori JUN-EH 1
24.04.2004 Lahti JUN-ERI 2 PU4 VARASERT
06.12.2003 Helsinki JUN-EH 3

Koetulokset (48)

Aika Paikka Koe Tulos
14.05.2015 Padasjoki MEJÄ VOI2
08.06.2014 Hollola Kutajoki MEJÄ VOI3
29.05.2014 Padasjoki MEJÄ VOI2
25.05.2014 Orimattila MEJÄ VOI1
15.09.2013 Maalahti MEJÄ VOI1
08.09.2013 Hollola Sairakkala MEJÄ VOI1
25.08.2013 Kouvola Vekaranjärvi MEJÄ VOI1
09.06.2013 Orimattila MEJÄ VOI1
02.06.2013 Kouvola Kääpälä MEJÄ VOI1
09.05.2013 Padasjoki MEJÄ VOI1
22.09.2012 Padasjoki MEJÄ VOI1
09.09.2012 Hollola MEJÄ VOI1
19.08.2012 Hollola MEJÄ VOI1
17.06.2012 Savitaipale MEJÄ VOI2
20.05.2012 Hollola MEJÄ VOI-
18.05.2012 Iitti Sääskjärvi MEJÄ VOI1
04.09.2011 Orimattila MEJÄ VOI2
21.08.2011 Heinola Paistjärvi MEJÄ VOI1
08.07.2011 Pomarkku MEJÄ VOI2
05.06.2011 Kouvola Vekaranjärvi MEJÄ VOI1
22.05.2011 Heinola Paistjärvi MEJÄ VOI1
05.09.2010 Heinola Imjärvi MEJÄ VOI1
29.08.2010 Heinola Paistjärvi MEJÄ VOI1
08.08.2010 Ruotsinpyhtää MEJÄ VOI1
20.06.2010 Heinola Vierumäki MEJÄ VOI1
20.09.2009 Utajärvi MEJÄ VOI1
19.09.2009 Utajärvi MEJÄ VOI1
19.09.2009 Utajärvi MEJÄ VOI1
13.09.2009 Nokia Sarkola MEJÄ VOI3
06.09.2009 Heinola MEJÄ VOI1
23.08.2009 Heinola Paistjärvi MEJÄ VOI1
03.07.2009 Pomarkku MEJÄ VOI1
16.06.2009 Nastola PIKA PIKA1
07.09.2008 Hollola MEJÄ VOI2
24.08.2008 Heinola Paisjärvi MEJÄ VOI1
10.08.2008 Ruotsinpyhtää MEJÄ VOI1
08.06.2008 Elimäki MEJÄ VOI2
08.05.2008 Heinola VAHI VAHI0
14.10.2007 Mäntsälä AGI I
14.10.2007 Mäntsälä AGI I
27.05.2007 Iitti MEJÄ AVO1
17.05.2007 Vantaa AGI I
17.03.2007 Kirkkonummi AGI I
29.10.2006 Helsinki AGI I
16.09.2006 Kirkkonummi AGI I
25.05.2006 Vantaa AGI I
21.05.2006 Iitti MEJÄ AVO1
15.10.2005 Sipoo LTE LTE

Sisarukset (4)

Rek.Nro Sukupuoli Nimi Väri
FIN18082/03 narttu AAVISTUKSEN UNELMA SÄLEIKKÖ punainen
FIN18083/03 narttu AAVISTUKSEN UTUPILVI punainen
FIN18084/03 uros AAVISTUKSEN USKOTTUMIES punainen
FIN18085/03 uros AAVISTUKSEN UMPIMÄHKÄ punainen

Pentueet (2 pentuetta, 9 jälkeläistä)

Rek.Nro Sukupuoli Nimi Syntymäaika Väri
FI60356/09 narttu DACHSWAGEN HAPPY 21.11.2009 punainen
FI60358/09 uros DACHSWAGEN DOPEY 21.11.2009 punainen
FI60359/09 uros DACHSWAGEN GRUMPY 21.11.2009 punainen
FI60360/09 uros DACHSWAGEN DOC 21.11.2009 punainen
FI60361/09 uros DACHSWAGEN BASHFUL 21.11.2009 punainen
FI60362/09 uros DACHSWAGEN SNEEZY 21.11.2009 punainen
FI60357/09 uros DACHSWAGEN SLEEPY 21.11.2009 punainen
Syntymäaika 01.04.2010
Rek.Nro Sukupuoli Nimi Syntymäaika Väri
EJ25948/10 narttu WEB'S QUICKSAND 01.04.2010 punainen
FI25947/10 uros WEB'S QUICKSILVER 01.04.2010 punainen